Pajeczyna.pl - Darmowe ogłoszenia Łódź - Strona Główna

Szukasz przyjaźni? To ja Lesio, brat łata - idealny na lata!

  • 2015-03-18
  • Magda
  • łódzkie
  • Tel. 661-054-866

 

Jeśli szukasz psa idealnego, to właśnie go znalazłeś .
Lesio jest:
bezproblemowy, wyluzowany, ale nie roztrzepany, radosny optymista z charakteru, ale nie nadpobudliwy, pozytywnie podchodzący do nowości, lubiący dzieci, koty, a nawet króliki.
Nie ma w nim krzty agresji, złych emocji ani lęków. Jest taki, jaki powinien być pies, cechy charakteru ma wymieszane w odpowiednich proporcjach, nie za spokojny, nie za energiczny, zrównoważony idealnie!
W dodatku:
Umie zachować czystość w domu, pięknie chodzi na smyczy, nie niszczy, radzi sobie z miejskim życiem (schody, winda, ruch uliczny, jazda autobusem, tramwajem, samochodem), nie marudzi przy jedzeniu….
Taki jest Lesio, ideał kumpla, chętnie poszaleje z Tobą w parku, chętnie spokojnie poleży na posłaniu i da Ci zająć się Twoimi sprawami. Nie piszę tego wszystkiego na wyrost, nie przesadzam, żeby zachęcić do adopcji. Pod opieką mam w schronisku wiele psów, znam ich charaktery i wiem, w jakich domach się sprawdzą, a w jakich wspólne życie będzie trudne. Lesio jest jednym z psów idealnych. Naprawdę.
Może dlatego długo szuka domu… Może ludzie myślą: taki fajny pies, na pewno znajdzie człowieka, lepiej dać dom psu gorzej znoszącemu schronisko. I coś w tym jest jednak czy dla Lesia to dobrze? Bo jednocześnie jest to psiak, który bardzo dobrze wie, co to smutki.
Kiedyś był jednym z psów biegających luzem po terenie schroniska. Niestety ta wolność miała swoją cenę - został dotkliwie pogryziony, dlatego umieszczono go w boksie, aby nie był narażony na podobne niebezpieczeństwa. Ograniczenie kontaktu z człowiekiem i możliwości „patrolowania” terenu wywołało u Leśka silną depresję, dosłownie: nikł w oczach, był cały czas smutny i osowiały. Robiliśmy, co się dało, żeby się przyzwyczaił do sytuacji, regularnie wychodził na spacery, pracowaliśmy z nim nad komendami i chodzeniem na smyczy i po jakimś czasie Lesiowi wróciła ochota do życia. Jednak ostatnio znów wróciły smutki.
Psy z boksu Lesia znalazły domy, a my próbowaliśmy znaleźć mu towarzystwo. Jednak mimo, że Lesio powitał nowe psy bardzo miło, zachęcał do zabawy i nie był zazdrosny o swój teren, tak miło ugoszczona przez niego para niestety nie umiała się zachować… Mimo, że początkowo nie było źle i zapowiadało się, że psiaki się zgrają, to po pewnym czasie spolegliwość Lesia zaczęła grać na jego niekorzyść. Lesio był goniony przez swoich towarzyszy, praktycznie nie wychodził z budy. Przenieśliśmy go więc do samodzielnego boksu, gdzie znów był sam.
Znów stracił chęć do życia, nie podbiegał do siatki, nie reagował na to, co się działo poza boksem, jak inne psy.
Na szczęście akurat znalazło się miejsce w domu tymczasowym i Lesio wyjechał ze schroniska uczyć się życia w mieście. I co się okazało? Że na dobrą sprawę Lesio niemal niczego nie musi się uczyć. Od początku utrzymuje czystość w mieszkaniu, nie boi się ulicy, samochodów, z psami wita się grzecznie, w dodatku mieszka z królikami i lizaniem zachęca je do zabawy. Czego nie umiał, nauczył się szybko i bez wielkich napięć.
Jest małym około sześcioletnim psem, wykastrowanym, zaszczepionym, odrobaczonym i zachipowanym. Może mieszkać w domu z dziećmi i innymi zwierzętami.
Lesio jest gotowy do adopcji. A czy Ty jesteś gotowy na Lesia?

Możemy dowieźć psa w każdy rejon Polski za zwrot kosztów dojazdu.

Obowiązuje wypełnienie ankiety i wizyta przedadopcyjna.


Kliknij na zdjęcie, żeby powiększyć:

  • big_3ed8ec02fe.jpg

Jeżeli to ogłoszenie narusza jakiekolwiek prawa osób trzecich lub kodeksu cywilnego, prosimy skontaktuj się z Pajęczyną.

Zobacz najnowsze ogłoszenia w Społeczność-zwierzaki:

Śliczna sunia w typie labradora szuka domu

Sunia przebywa w Schronisku w Wojtyszkach. Ma 5 lat, jest w typie biszkoptowego labradora. Jest wysterylizowana, ma chip: 982061600048908. Sunia potrzebuje cierpliwego opiekuna. Jest trochę wycofana...

Czarnulek - kto otworzy mu swoje serce

Czarnulek przebywa w Schronisku w Wojtyszkach. Jest średniej wielkości pieskiem w typie labradora. Ma ok. 9 lat. Jest wykastrowany, ma chip: 982061600034476. Nie jest nadmiernie wylewny. Nie umie...

Axel wesoły, energiczny, kontaktowy 5 latek siberian husky ADOPCJA

AXEL 5-letni łagodny i bardzo przyjazny Siberian Husky. Maść srebrna wilczasta, oczy dwukolorowe. Radosny i rozbiegany, ładnie chodzi na smyczy – oczywiście pas maszera wskazany, reaguje na...

Wykorzystana, porzucona, przerażona. Pomóżcie!

Mimo młodego wieku (2 lata) sunia przeszła w swoim życiu wiele złego. Prawdopodobnie przestała na siebie zarabiać rodząc szczeniaki i pozbyto się jej jak śmiecia... Jest wyeksploatowana i przerażona....

Dunbar młodziutki - roczny siberian husky mix owczarek ADOPCJA

DUNBAR … roczny psiak w typie Siberian Husky mix Owczarek Niemiecki.Bardzo łagodny i ostrożny w kontaktach z człowiekiem, czyściutki i spokojny.Lubi tulenie i głaskanie. Umie siadać, dawać łapy,...