Pajeczyna.pl - Darmowe ogłoszenia Łódź - Strona Główna

Szukasz przyjaźni? To ja Lesio, brat łata - idealny na lata!

  • 2015-03-18
  • Magda
  • łódzkie
  • Tel. 661-054-866

 

Jeśli szukasz psa idealnego, to właśnie go znalazłeś .
Lesio jest:
bezproblemowy, wyluzowany, ale nie roztrzepany, radosny optymista z charakteru, ale nie nadpobudliwy, pozytywnie podchodzący do nowości, lubiący dzieci, koty, a nawet króliki.
Nie ma w nim krzty agresji, złych emocji ani lęków. Jest taki, jaki powinien być pies, cechy charakteru ma wymieszane w odpowiednich proporcjach, nie za spokojny, nie za energiczny, zrównoważony idealnie!
W dodatku:
Umie zachować czystość w domu, pięknie chodzi na smyczy, nie niszczy, radzi sobie z miejskim życiem (schody, winda, ruch uliczny, jazda autobusem, tramwajem, samochodem), nie marudzi przy jedzeniu….
Taki jest Lesio, ideał kumpla, chętnie poszaleje z Tobą w parku, chętnie spokojnie poleży na posłaniu i da Ci zająć się Twoimi sprawami. Nie piszę tego wszystkiego na wyrost, nie przesadzam, żeby zachęcić do adopcji. Pod opieką mam w schronisku wiele psów, znam ich charaktery i wiem, w jakich domach się sprawdzą, a w jakich wspólne życie będzie trudne. Lesio jest jednym z psów idealnych. Naprawdę.
Może dlatego długo szuka domu… Może ludzie myślą: taki fajny pies, na pewno znajdzie człowieka, lepiej dać dom psu gorzej znoszącemu schronisko. I coś w tym jest jednak czy dla Lesia to dobrze? Bo jednocześnie jest to psiak, który bardzo dobrze wie, co to smutki.
Kiedyś był jednym z psów biegających luzem po terenie schroniska. Niestety ta wolność miała swoją cenę - został dotkliwie pogryziony, dlatego umieszczono go w boksie, aby nie był narażony na podobne niebezpieczeństwa. Ograniczenie kontaktu z człowiekiem i możliwości „patrolowania” terenu wywołało u Leśka silną depresję, dosłownie: nikł w oczach, był cały czas smutny i osowiały. Robiliśmy, co się dało, żeby się przyzwyczaił do sytuacji, regularnie wychodził na spacery, pracowaliśmy z nim nad komendami i chodzeniem na smyczy i po jakimś czasie Lesiowi wróciła ochota do życia. Jednak ostatnio znów wróciły smutki.
Psy z boksu Lesia znalazły domy, a my próbowaliśmy znaleźć mu towarzystwo. Jednak mimo, że Lesio powitał nowe psy bardzo miło, zachęcał do zabawy i nie był zazdrosny o swój teren, tak miło ugoszczona przez niego para niestety nie umiała się zachować… Mimo, że początkowo nie było źle i zapowiadało się, że psiaki się zgrają, to po pewnym czasie spolegliwość Lesia zaczęła grać na jego niekorzyść. Lesio był goniony przez swoich towarzyszy, praktycznie nie wychodził z budy. Przenieśliśmy go więc do samodzielnego boksu, gdzie znów był sam.
Znów stracił chęć do życia, nie podbiegał do siatki, nie reagował na to, co się działo poza boksem, jak inne psy.
Na szczęście akurat znalazło się miejsce w domu tymczasowym i Lesio wyjechał ze schroniska uczyć się życia w mieście. I co się okazało? Że na dobrą sprawę Lesio niemal niczego nie musi się uczyć. Od początku utrzymuje czystość w mieszkaniu, nie boi się ulicy, samochodów, z psami wita się grzecznie, w dodatku mieszka z królikami i lizaniem zachęca je do zabawy. Czego nie umiał, nauczył się szybko i bez wielkich napięć.
Jest małym około sześcioletnim psem, wykastrowanym, zaszczepionym, odrobaczonym i zachipowanym. Może mieszkać w domu z dziećmi i innymi zwierzętami.
Lesio jest gotowy do adopcji. A czy Ty jesteś gotowy na Lesia?

Możemy dowieźć psa w każdy rejon Polski za zwrot kosztów dojazdu.

Obowiązuje wypełnienie ankiety i wizyta przedadopcyjna.


Kliknij na zdjęcie, żeby powiększyć:

  • big_3ed8ec02fe.jpg

Jeżeli to ogłoszenie narusza jakiekolwiek prawa osób trzecich lub kodeksu cywilnego, prosimy skontaktuj się z Pajęczyną.

Zobacz najnowsze ogłoszenia w Społeczność-zwierzaki:

Biszkoptowa, młoda suczka szuka domu

Sunia to bardzo sympatyczna i milutka psinka w typie labradora. Ma ok. 2 lata. Uwielbia kontakt z człowiekiem. Jest spokojna, ładnie chodzi na smyczy. Dogaduje się z innymi psami. Będzie idealnym...

Karol - komu skradnie serce?

Karol trafił do schroniska w połowie sierpnia 2016r. To śliczny, czarny piesek w typie labradora. Jego nr ewid: 519. Więcej informacji o Karolku można uzyskać kontaktując się ze schroniskiem. Kto...

Kociątka do adopcji.

2 koteczki- trikolorki i 2 kocurki - czarny z białym i pingwinek. Urodziły się jako kocięta bezdomnej kotki podrzuconej na przystani jachtowej. Kocięta będą do odbioru pod koniec października. Obecnie...

Lenka, rewelacyjna, bezkonfliktowa suczka chce być Twoją towarzyszką!

Pewnego dnia dostałam wiadomość, że w Łopusznie od ponad 2 lat przebywa bezdomna suczka. Szybko powstał post i trzy cudowne dziewczyny w mgnieniu oka skrzyknęły się i zorganizowały na drugi dzień...

Mundek - starszy, porzucony psiak szuka domu

Mundek trafił do schroniska 17.08.2016r. z ul. Bronisin 50B. To średniej wielkości piesek w typie labradora w wieku ok. 9 lat. Bardzo spokojny, łagodny i ufny pies. Był dość zaniedbany - miał brudną...