Jak znaleźć drugą połówkę?

Już w wieku dojrzewania wiele osób poszukuje swojej drugiej połówki. Młodzi ludzie spotykają się, umawiają, chodzą razem do kina czy na spacery. Kto z nas nie pamięta takich czasów? Te pierwsze związku rzadko kiedy przetrwają na dłużej, jednak są one bardzo ważne dla prawidłowego rozwoju psychicznego i emocjonalnego człowieka i mogą mieć ogromny wpływ na późniejsze relacje z partnerem.

Druga połówka

Często mówi się o tym, że szukając życiowego partnera szukamy swojej drugiej połówki. Ale co to oznacza? Tu chyba każdy byłby w stanie wymienić wiele rzeczy. Generalnie chodzi o to, że z partnerem trzeba się umieć dogadać. Ludzi często łączą wspólne pasje, ale nie zawsze to przeradza się w związki na całe życie. Czasem zyskujemy po prostu świetnego przyjaciela. O drugiej połówki oczekuje się czegoś więcej, niż tylko wspólnych pogaduch o książkach czy podróżach. W związku liczą się także cechym takie jak lojalność, zaufanie, czy pomoc drugiej osobie bez względu na sytuację. Jednak jak znaleźć tę jedyną i wyjątkową osobę? I gdzie szukać?

Poszukiwania drugiej połówki

Metod jest wiele. Ale chyba najbardziej naturalnym sposobem wydaje się po prostu poznawanie ludzi. Siedząc zamkniętym w czterech ścianach domu nie nawiążemy prawdziwych relacji z drugim człowiekiem. Do tego trzeba się spotkać, rozmawiać, poznawać się. Internet może służyć jedynie za narzędzie pośredniczące, a nie zastępować prawdziwe relacje z ludźmi. Jednak kontakty wirtualne często są początkiem późniejszych znajomości, przyjaźni, a nawet związków na całe życie. Ponadto, Internet to doskonały sposób do tego, aby osoby nieśmiałe mogły nawiązać kontakt i znajomości z innymi ludźmi. Dla tych, którzy chcieliby znaleźć partnera przez Internet powstają liczne dedykowane portale randkowe, których zadaniem jest umożliwienie wyszukania interesującej osoby oraz nawiązania z nią kontaktu. Również ogóle portale ogłoszeniowe pomagają nieśmiałym i niezdecydowanym na rozpoczęcie poszukiwań, oferując na swoich łamach możliwość zamieszczenia ogłoszenia. Kategorie anonse towarzyskie wbrew pozorom cieszą się dużą popularnością. Pojawiające się ogłoszenia nie zawsze mają na celu znalezienia partnera na całe życie. Czasem ludzie wrzucają ogłoszenie po to, aby z kimś zwyczajnie się spotkać, pogadać i spędzić miło czas. Albo wyjść razem do kina czy potańczyć. Powodów zamieszczania ogłoszeń osobistych i towarzyskich jest wiele, a początkowo chwilowe znajomości mogą przerodzić się w coś więcej.

Internet

W dobie rozwoju techniki i zwiększenia dostępności technologii, w tym dostępu do Internetu, osoby, które szukają partnera bardzo często zaczynają właśnie od poszukiwań w sieci. Zakładając konta na portalach randkowych lub przygotowując ogłoszenia na inne serwisy, podają podstawowe informacje o sobie, a także swoje oczekiwania w stosunku do nowo poznanych osób. Taki sposób bywa często prostszy, gdyż wielu osobom łatwiej jest nawiązać kontakt, gdy druga osoba nie stoi fizycznie przed nami. Skąd to się bierze? Przyczyn może być całkiem sporo, od indywidualnych cech charakteru, przez lęk związany z obawa przed odrzuceniem. Czasem tak bywa naprawdę łatwiej. Oczywiście należy pamiętać o tym, by początki znajomości wirtualnej opierały się na zasadzie ograniczonego zaufania, co oczywiście nie oznacza, że każdą osobę, którą poznaliśmy przez Internet należy traktować podejrzliwie i spodziewać się czegoś złego. Warto po prostu zachować rozsądek i trzeźwe myślenie.

Prawo przyciągania

Czasem, podczas rozmów z wieloletnimi partnerami zdarza się, że z ich ust pada hasło, że od samego początku coś ich do siebie ciągnęło. Czasem mówi się także o pewnej “chemii”. Również w przypadku par, które rozpoczynały swoją znajomość przez Internet. Wiele osób mówi, że już od początku wiedziało, że to jest właśnie to. Wystarczyła wymiana kilku zdań. Z czasem, gdy poznawali się lepiej zwykłą znajomość przeradzała się przyjaźń i miłość. Jednak aby budować silny, trwały i solidny związen należy pamiętać, że najgorszym doradcą jest pośpiech. Pewnych rzeczy po prostu nie da się przyspieszyć. Jednak największym błędem, na jaki wskazuje wiele osób jest szukanie na siłę. Gdy za bardzo czegoś pragniemy, szukamy tego wszędzie, a to czasem może przynieść wręcz odwrotny skutek. Cierpliwość to podstawa do tego, aby zbudować coś prawdziwego, na całe życie.

Otwórz się na ludzi

Żeby znaleźć, trzeba otworzyć się na ludzi, zamiast zamykać się w swoich czterech ścianach. Wbrew pozorom to nie jest łatwe zadanie. Żeby znaleźć drugą połówkę i stworzyć szczęśliwy związek trzeba przede wszystkim zacząć od siebie. Często to nasze nastawienie do życia i drugiej osoby może zadecydować o tym, czy uda się zbudować coś trwałego czy nie. Czasem trzeba próbować kilka razy, zanim trafi się na tą właściwą osobę. Ale nie można się zrażać niepowodzeniami i zawsze trzeba podchodzić do każdego związku, jakby to był ten pierwszy. Przeszłość i negatywne doświadczenia nie mogą oddziaływać na teraźniejsze relacje, poniewaz nasz obecny partner czy partnerka to zupełnie inna osoba, nie możemy traktować jej tak, jakbyśmy zakładali, że zrani nas jak jej/jego poprzednik. Nie można szufladkować kogoś, ani dopatrywać się w nim cech naszych byłych partnerów. to pierwszy krok do tego, aby zniszczyć być może piękny związek. Gdy bierzemy pod uwagę przeszłość, to jedynym słusznym aspektem są konstruktywne wnioski, które dają świadomość, co poszło nie tak i co należy zmienić w sobie na przyszłość. Wiele osób mówi, że poznać nowe osoby można w wielu miejscach, choćby tam, gdzie na co dzień rozwijamy nasze pasje. Czasem wystarczy tylko drobna zmiana. Np. pora, o której chodzimy na siłownię lub zmiana naszej ulubionej pływalni. Wybranie się tam, gdzie do tej pory nie byliśmy może sprawić, że nawiążemy nowe znajomości.

Szukasz drugiej połówki? Znajdź siebie!

Wbrew pozorom, zbyt wiele energii i uwagi jeśli skupiamy na szukaniu partnera może prowadzić do wręcz odwrotnych skutków. Zamiast znaleźć, jeszcze stracimy siebie. Jeśli czegoś zbyt mocno pragniemy, przestajemy być sobą za bardzo skupiając się na realizacji celu. A w przypadku związku z drugą osobą, to wcale nie jest korzystne. Przede wszystkim nie należy szukać na siłę. Warto pamiętać o sobie, swoich wartościach i postępować zgodnie z nimi. Trwały i solidny związek nie może być  oparty na czymś kruchym, nie możemy więc udawać, że jesteśmy kimś, kim nie jesteśmy. Że lubimy coś, czego z całego serca nienawidzimy. Prędzej czy później zatęsknimy za sobą, a wtedy relacja z drugą osobą może zacząć się psuć. Gdy znajdziemy miłość na całe życie, nie trzeba się będzie obawiać, że nasz partner nie zaakceptuje naszych poglądów czy upodobań. Dlatego warto szukać mądrze.
 


Uwaga: Kopiowanie, powielanie, cytowanie powyższego tekstu lub jego fragmentów bez pisemnej zgody firmy Pajeczyna, Co. jest zabronione i podlega karze zgodnej z ustawą o prawie autorskim. Copyright © 2008 - 2019 Pajeczyna™. Wszystkie prawa zastrzeżone. 01/01/2010

Copyright © 2020 Pajeczyna™. Wszystkie prawa zastrzeżone. Realizacja: Iguana Studio